Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

World of Warcraft: Legion zadebiutuje przed końcem lata. Szczegóły na temat nowej klasy i skalowania poziomu trudności
Niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznej imprezy z serii BlizzCon była zapowiedź szóstego rozszerzenia do niezwykle popularnej gry MMO firmy BlizzardWorld of Warcraft. W trakcie ceremonii rozpoczęcia ujawniono, że World of Warcraft: Legion zadebiutuje latem 2016 roku. Potwierdzono tym samym nieoficjalne informacje zdobyte przez fanów, jakoby dodatek miał ukazać się najpóźniej 21 września. Rozszerzenie przedstawi historię napaści najbardziej destrukcyjnej siły w uniwersum świata Warcraft – demonicznego Płonącego Legionu – na krainy Azeroth. Podczas specjalnego panelu zaprezentowano oficjalny zwiastun produkcji:



Głównym miejscem starć między graczami a piekielnymi stworzeniami będą zapomniane wyspy Broken Isles. Przed tysiącami lat były one domem cywilizacji nocnych elfów, obecnie jednak za swoją siedzibę obrał je czarnoksiężnik Gul'dan, oddany sługa Legionu, odpowiedzialny w alternatywnej ścieżce czasowej za zatrucie rasy orków krwią demona Mannorotha. W World of Warcraft: Warlords of Draenor gracz miał szansę pokrzyżować jego plany, jednak sam czarnoksiężnik nie zginął, umykając przed siłami Hordy i Przymierza. Tym razem Gul'danowi udaje się otworzyć portal sprowadzający Płonący Legion do świata śmiertelników.

Podczas panelu poświęconego World of Warcraft: Legion główny projektant produkcji, Ion Hazzikostas, ujawnił kilka szczegółów dotyczących nowych rozwiązań zastosowanych w dodatku. Broken Isles, kontynent wprowadzony do gry wraz z rozszerzeniem będzie charakteryzował się innymi zasadami dotyczącymi poziomu trudności niż pozostałe obszary. Zamiast prowadzić gracza po poszczególnych krainach po kolei w ściśle określonej kolejności wyznaczanej przez rosnący poziom trudności, twórcy zdecydowali na skalowanie napotykanych potworów i ekwipunku w zależności od aktualnego poziomu gracza. Hazzikostas określił to rozwiązanie mianem „prawdziwie otwartego świata”. Gracze będą mogli przechodzić cztery obszary zawarte w dodatku – Azsunę, Val'Sharah, Highmountain i Stormheim – w dowolnie wybranej kolejności. Dopóki nie osiągną nowego maksymalnego poziomu rozwoju postaci, wynoszącego 110, wszystkie napotykane zadania, przeciwnicy i ekwipunek będą dostosowywane do aktualnego doświadczenia. Zdobycie najwyższego możliwego pułapu odblokuje dostęp do krainy Suaramar, która będzie miejscem kulminacyjnych wydarzeń dodatku. Zdaniem Hazzikostas takie rozwiązanie ułatwi też grę drużynom złożonym z bohaterów na różnych poziomach doświadczenia.

Przemodelowaniu ulegnie także sposób rozgrywki dla graczy, którzy ukończyli wątek główny i maksymalnie rozwinęli swoją postać. Deweloperzy zdecydowali się zrezygnować z codziennych wyzwań na rzecz dynamicznie aktualizowanej puli zadań do wykonania w różnych częściach wirtualnego świata. Niektóre questy będą dostępne jedynie przez kilka godzin, inne będą obecne przez dłuższy czas liczony w dniach lub tygodniach. Takie rozwiązanie ma dostarczyć graczom poczucia spójności świata, nie wymuszając na nich przy tym konkretnych działań. Jednocześnie skalowanie poziomu trudności zadań spowoduje, że w trakcie ich wykonywania będziemy mogli zwiedzić różne krainy – w przypadku dotychczasowej gry wyglądało to często w ten sposób, że gracze wcielający się w wysokopoziomowe postacie tłoczyli się w obszarach przeznaczonych dla zaawansowanych użytkowników, zupełnie zapominając o pozostałych terenach, na których wykonywali misje na niższych poziomach. Zakres puli zadań ma być bardzo zróżnicowany, od zleceń związanych z rzemiosłem, przez udział w raidach i pokonywanie bossów, po questy związane z trybem PvP.

Podczas panelu dowiedzieliśmy się także, jak będzie wyglądał początek gry nową klasą postaci – demon hunterem. Podobnie jak w przypadku death knighta z dodatku Wrath of the Lich King nie będzie to klasyczne awansowanie od zera do bohatera, rozpoczynane na pierwszym poziomie doświadczenia. Gracze, którzy zdecydują się na wcielenie w łowcę demonów, zaczną swoją przygodę jako przyboczni Illidana Burzogniewnego w trakcie jego wyprawy na planetę Mardum. W tym opanowanym przez demony świecie znajduje się potężny artefakt, Sargeri Keystone, który nasz przywódca chce zdobyć. W tym momencie nasza postać będzie znajdowała się na 98 poziomie doświadczenia i awansuje wraz z pokonywaniem kolejnych terytoriów obcej krainy. W miarę postępu będziemy powoli odblokowywali nowe umiejętności, tak by nie przytłoczyła nas ich ilość. Podczas inwazji na Mardum zdobędziemy też premierowego wierzchowca – felsabera.

Zwieńczeniem wyprawy na opanowaną przez demony planetę będzie starcie z nocną elfką, Maiev Shadowsong, znaną z poprzednich odsłon. W jego wyniku gracz wraz z Illidanem trafi do więziennej fortecy. Nie pozostanie w niej jednak długo, gdyż zostanie oswobodzony przy okazji szturmu sił Hordy i Przymierza.

W ostatnim do wykonania zadaniu gracz zdobędzie unikatową broń – podwójne ostrze podobne do tego, przy pomocy którego walczył Illidan. Będzie to jeden z artefaktów, czyli specjalnych przedmiotów przeznaczonych po jednym egzemplarzu dla przedstawicieli każdej klasy postaci i specjalizacji, wprowadzonych w najnowszym rozszerzeniu. Ich cechą charakterystyczną jest własne drzewko umiejętności, które rozwija się wraz z postępami gracza i oferuje mu zróżnicowane możliwości. Co więcej, przedmioty te można modyfikować pod kątem wyglądu, wybierając im skórki i kolory. W tym momencie kończy się prolog i bohater (na setnym poziomie doświadczenia) dołącza do reszty świata Azeroth.

Nie jest to jednak koniec wątku planety Mardum. Podczas panelu ujawniono, że gracze wcielający się w demon huntera w trakcie rozgrywki wrócą do demonicznego świata, by tam założyć zakon łowców demonów. Jest to kolejny nowy element wprowadzony wraz z World of Warcraft: Legion. Każda klasa postaci będzie mogła zostać członkiem organizacji zrzeszającej czempionów tej samej profesji, niezależnie od przynależności do Hordy lub Przymierza. Podobnie jak w przypadku garnizonów, zakony ulegną stopniowemu ulepszaniu, a jedną z głównych aktywności dla gracza w ich obrębie będzie rozwijanie herosów, wchodzenie z nimi w interakcje oraz wysyłanie ich na rozmaite misje. Reprezentanci każdej klasy będą mieli własną siedzibę, zlokalizowaną w innej części świata.

World of Warcraft: Legion będzie można zakupić w dwóch edycjach cyfrowych: standardowej w cenie 49,99 dolarów (ok. 195 zł) oraz Deluxe Edition, kosztującej 69,99 dolarów (ok. 272 zł).

Źródło:
"Arantasar" - GRY-OnLine
Klemens
2015-11-08 09:39:05
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow